top of page

L SPIN-04

Spin coater/ döndürerek kaplama cihazları düz örnekler üzerine homojen ince filmler kaplamak için kullanılan sistemlerdir. Sisteme yerleştirilen örnek yüzeyinin merkezine az miktarda uygulanan kaplama malzemesi 10k rpm’e kadar hızlarda döndürülerek örnek yüzeyine serilir.

Film istenilen kalınlığa ulaşıncaya kadar döndürme işlemi sürdürülür. Minimum film kalınlıkları genellikle malzemenin viskozitesine ve konsantrasyonuna bağlıdır. 

 

Döndürerek kaplama döngüsü dört temel aşamadan oluşur: yerleştirme, döndürme, döndürme ve buharlaştırma. İlk olarak, bir pipet veya bir şırınga pompası kullanılarak alttaş üzerine bir çözelti dökülür. Daha sonra çözelti, alttaşın yüzeyini kaplayacak şekilde merkezcil kuvvet tarafından dışarı doğru itilir. Bu noktada fazla çözeltinin çoğu kenara atılır ve hava akımı filmi kurutmaya başlar. Son olarak, ayrı bir pişirme işlemiyle son aşamada solvent buharlaşarak arkasında ince, tek biçimli bir film bırakır.

L Spin-04 spin coater ince film hazırlamak için idealdir. 5mmx5mm örnek boyutundan 4 inch çaplı örneklere kadar, farklı şekillerde vakumlu örnek tutucularıyla fotorezist, polimer, solüsyon vb malzemelerinizi homojen bir şekilde örnek yüzeyine kaplamanıza olanak tanır.

spicoater_web.jpg
  • Dönüş hızı: 250-10000 rpm

  • Vakumlu örnek tutucular:  5-100mm örnek boyutlarında farklı örnek tutucular

  • Programlanabilir 10 adımdan oluşan 20 reçete kaydetme olanağı

  • Bütün fonksiyonlar için 5 inch dokunmatik ekran ile kolay kontrol

  • Çıkartılıp yıkanabilir yüksek kimyasal dayanımlı PTFE/PE kaplama odası

IMG_9131.JPG
Screen Shot 2022-01-16 at 01.18.23.png
WhatsApp Image 2022-01-20 at 18.58_edited.jpg
bottom of page